Lázně Velichovky - Lázně a termální lázně

Lázně Velichovky

Lázně Velichovky

Velichovky - Velichovky - lázně na pohybové ústrojí

Lázně Velichovky 1897, nestátní zdravotnické lázeňské zařízení s více jak stoletou tradicí, se specializují především na léčbu a rehabilitaci pacientů s onemocněním pohybového aparátu, pacientů po úrazech a po...

ZAMĚŘENÍ LÁZNÍ

  • léčba a rehabilitace pacientů s onemocněním pohybového aparátu
  • léčba pacientů po úrazech a po operacích kostí a kloubů, včetně kloubních náhrad
  • nervová onemocnění

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web termalni-lazne.info provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

POPIS A POLOHA

Lázně Velichovky 1897 se nacházejí ve Východních Čechách a řadí se mezi špičkové lázně specializující se na pohybové ústrojí. K dobré pověsti lázní přispívá také zdejší velmi hustá slatina, která je svým složením ojedinělá na území České republiky. Jedná se o křídovou slatinnou zeminu napájenou prameny vody s obsahem uhličitanu vápenatého a železa. Zásobu ložiska odhadují odborníci na dalších 150 - 200 let. Slatina se využívá především pro koupele a zábaly napomáhající výrazně zmírnit popř. úplně odstranit bolesti pacientů trpících onemocněními pohybového aparátu. Kromě léčebné slatiny lázně nabízejí klidné zázemí s rodinnou atmosférou a ochotným, zkušeným personálem. Klienti si zde mohou v  vybírat z velkého množství procedur pro léčbu pohybového aparátu.

UBYTOVÁNÍ, POKOJE

Ubytování poskytujeme ve čtyřech objektech. V Masarykově domě a v prvorepublikových vilách Domov, Morava a Čechie. Na pokojích nejsou k dispozici župany a vysoušeče vlasů. Ve všech lázeňských budovách je možné využít WI-FI připojení.
Masarykův dům: Tento lázeňský dům je naším největším ubytovacím zařízením a je v něm poskytována i většina procedur. V roce 1923 bylo započato s jeho výstavbou, v roce 1926 pak byl zahájen vlastní provoz. Ve stejném roce navštívil lázně první československý prezident, T. G. Masaryk, na jehož počest je budova pojmenována. Druhé patro bylo dostavěno v roce 1936. V letech 2005 - 2006 následovala výstavba dalšího poschodí na pravém křídle budovy. V roce 2016 byla provedena  výstavba obdobného oddělení na levém křídle a tím došlo k výškovému sjednocení celé budovy. Pokoje 1- a 2- lůžkové mají vlastní sociální příslušenství, televizor, chladničku, připojení WI-FI. Část pokojů je přizpůsobena potřebám pacientů po operacích TEP a mají zde k dispozici i vlastní jídelnu.
Vila Domov: je nejstarší lázeňská budova ve Velichovkách. Vystavěna byla společně s vilou Slovenka v roce 1898, pod názvem Jela (Gabriela). První patro bylo dostavěno až v roce 1928. V dubnu 1998 byla zakončena generální rekonstrukce. Pokoje 1- a 2- lůžkové s vlastním příslušenstvím jsou vybaveny televizorem, chladničkou, telefonem a připojením WIFI. Vila poskytuje ubytování a nachází se zde i léčebný úsek, kde se provádí procedury  - oxygenoterapie, suché uhličité koupele, aplikace plynových injekcí.
Vila Čechie: je jedna z nejkrásnějších prvorepublikových vil v našem areálu nabízí ubytování v 1- a 2- pokojích. Součástí každého pokoje je vlastní koupelna se sociálním zařízením, TV a chladnička. V červnu 2003 byla Vila Čechie rekonstruována.
Vila Morava: nabízí moderní ubytování v prvorepublikové vile, která Vás nadchne nejen svým vzhledem, i atmosférou. pokoje 1- a 2- lůžkové jsou vybaveny TV, vlastním WC, koupelnou a chladničkou.
V nejvyšším patře naleznete i pokoje s manželskou postelí a možností přistýlky. Vila Morava byla vystavěna společně s vilou Čechie v roce 1901 pod názvem Skal. Po více než 100 letech služby byla v červnu 2002 opravena a otevřena.
Vila Zátiší: Prvorepubliková vila s prostornými  1- a 2- lůžkovými pokoji. Pokoje jsou vybaveny vlastním WC, koupelnou, chladničkou ,TV a dostupným WI-FI připojením. Vila je situována v příjemném zákoutí areálu a je tak ideálním místem pro klienty, kteří vyhledávají klid pro lázeňský odpočinek. 
Vila Slovenka: prvorepubliková vila s prostornými  1-  a 2- lůžkovými pokoji. Pokoje jsou vybaveny vlastním WC, koupelnou, chladničkou, TV a  dostupným WIFI připojením. V nejvyšším patře jsou pokoje s manželskou postelí a pokoje s možností přistýlky. Ve vile je možné ubytování ve dvou třílůžkových pokojích. Na začátku roku 2018 byla vila revitalizována

POZNÁMKY

Nástup na pobyt od 14:00 hod. Ukončení pobytu do 10:00 hod.