Sarvár - Lázně a termální lázně

Sarvár

ZAMĚŘENÍ LÁZNÍ

  • nemoci pohybového aparátu
  • ženské nemoci
  • dermatologické potíže

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web termalni-lazne.info provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Sarvár

Sárvár, nacházející se v západní části Maďarska, na trase mezi Šoproní a Balatonem, je malé příjemné městečko, bohaté na kulturně historické památky a turistické pozoruhodnosti.

Sárvár byl důležitou křižovatkou vojenských cest již v antice. Od 16. století byla tato oblast významným střediskem vzdělanosti a kultury, a to díky vybudovanému hradu Nádasdy-vár, který byl následně přestavěn v renesanční hradní zámek a stal se symbolem města. Na místě jeho dřívějšího vodního příkopu dnes najdeme platanový park.  V přilehlém arboretu se na ploše 10 ha nachází nespočet vzácného rostlinstva, více než 350 druhů stromů a keřů, i tisy a duby pamatující více než sto let.

A protože v Maďarsku jsou městečka s termálními prameny poměrně častou záležitostí, ani Sárvár není vyjímkou. Hlavně zde jde o pramen prýštící z hloubky 2000 m, který poskytuje léčivou vodu o teplotě 83°C, jež obsahuje alkalie, chloridy, bróm, jód a četné stopové prvky. Odpařený solný roztok se pak používá pro léčení astmatu a chorob horních dýchacích cest. Jako koupelová kúra se může s vynikajícími výsledky používat pro léčení poruch pohybového ústrojí, při reumatismu, při neplodnosti, pro pooperační rehabilitace a při potížích vegetativního nervového systému.

Nový lázeňský komplex a wellness koupele otevřely své brány prvním hostům v roce 2002. A již tehdy bylo vidět, že jde o lázně se skutečně světovou úrovní. Budete si zde připadat přímo hýčkáni. Lázeňský park o rozloze 55 000 m2 s plochou vodní hladiny přesahující 3600 m2 láká své návštěvníky k odpočinku. Nachází se zde spoustu wellness programů, zážitkový bazén 33°C, bazén pro děti, říše saun, koupaliště s léčivými bazény 30° - 36° C a bazén s mořskými vlnami, přímořská zahrada, solárium, exkluzivní odpočívárny. V tomto náročně vybaveném zařízení se mimo wellness služeb, nacházejí i klasické zdravotnické služby, a každá z léčebných kúr se zahajuje lékařským vyšetřením. Tuto nádheru si můžete doplnit projížďkami na lodičkách na zdejších jezerech. Speciální wellness programy k souznění těla a duše: aromatická masáž, medová masáž, rezonanční masáž, thajská masáž, aromatická koupel, bylinková koupel, kleopatřina lázeň, zvuková terapie, jóga, waitankung. Dětská říše: bazény pro batolata, cvičení, dobrodružný hrad, gumový míč, hlídání dětí, koutek na spaní, místnost na přebalování, obří skluzavka, pirátská loď, rodinné programy, stolička na krmení, vlnobití, zpívání..

DOPORUČUJEME

Hotel EUROPA Fit****, Hevíz, Hevíz
Hevíz
Maďarsko, Hevíz
cena od: 3690 Kč
Termál hotel****, Kehida, Rekreační pobyt
Rekreační pobyt
Maďarsko, Kehida
cena od: 4790 Kč
Hotel EUROPA Fit****, Hevíz, Hevíz
Hevíz
Maďarsko, Hevíz
cena od: 3390 Kč
Aqua hotel Termál***, Mosonmagyaróvár, Léčebný pobyt
Léčebný pobyt
Maďarsko, Mosonmagyaróvár
cena od: 14850 Kč
Termál hotel****, Kehida, Rekreační pobyt
Rekreační pobyt
Maďarsko, Kehida
cena od: 2950 Kč
Termál hotel****, Kehida, Rekreační pobyt
Rekreační pobyt
Maďarsko, Kehida
cena od: 2290 Kč
Hotel Park Inn****, Sárvar, krátkodobý pobyt
krátkodobý pobyt
Maďarsko, Sarvár
cena od: 2890 Kč
Hotel EUROPA Fit****, Hevíz, Hevíz
Hevíz
Maďarsko, Hevíz
cena od: 3290 Kč