Františkovy Lázně - Lázně a termální lázně

Františkovy Lázně

ZAMĚŘENÍ LÁZNÍ

  • Srdeční choroby
  • Nemoci pohybového ústrojí
  • Ženské nemoci

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web termalni-lazne.info provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Františkovy Lázně

Světově proslulé Františkovy Lázně, součást tzv. lázeňského trojúhelníku v západních Čechách, byly založeny na podnět chebského občana a městského lékaře dr. Bernharda Adlera. Současná balneologická léčba je postavena na tradičních, vědecky ověřených léčebných metodách.
Prameny ve Františkových Lázní patří mezi studené neboli kyselky a používají se především k léčbě ženských chorob, neplodnosti a srdečních a cévních nemocí. Nejznámější a nejstarší je pramen Františkův, ale ochutnat můžete také například Luisin, Solný a Luční pramen. Ve Františkových Lázních se léčí nemoci srdce a krevního oběhu, onemocnění pohybového ústrojí a gynekologická onemocnění včetně neplodnosti. Léčba přírodními zdroji zahrnuje slatinné koupele, slatinné zábaly, plynové uhličité koupele, plynové injekce a uhličité koupele.

Město Františkovy Lázně bylo budováno plánovitě, výsledkem je jedinečný architektonický a urbanistický celek, který doplňují parky a lesoparky na rozloze 200 ha. Město mělo už od svého vzniku vytyčenou jasnou cestu budoucího vývoje, proto se z něj nikdy nestala klasická průmyslová zóna. Prvotním cílem bylo vytvořit ideální kulturní, sportovní a rekreační zázemí pro lázeňské hosty. Do jaké míry se podařilo tuto ideu naplnit, posuďte sami.Vodítkem vám budiž jízdárna, koupaliště, golfové hřiště a také s láskou zalévané rododendrony, zářivá ozdoba rozlehlých městských zahrad. Františkovy Lázně leží v nadmořské výšce cca 440 m, a vyznačují se mírným klimatem.
Pokud toužíte během lázeňského pobytu obhlédnout nejznámější architektonické památky, pak byste neměli vynechat novoklasicistní divadlo Boženy Němcové z roku 1928 a populární Společenský dům. Původní centrum gastronomie a zábavy navrhl ing. Rothhesel z Brandýsa nad Labem, roku 1877 se však dočkalo novorenesanční úpravy od slavného architekta Gustava Wiedermanna. Pod jeho taktovkou vznikl také pravoslavný kostel sv. Olgy a dokonce i několik budov v Mariánských Lázních a Karlových Varech. Ukázkový příklad empírové architektury ztělesňuje kostel sv. Kříže s nádhernými freskami malíře Kandlera. S dějinami města a lázeňství se můžete seznámit v městské muzeu. Samozřejmě nesmíme zapomenout na nestárnoucí symbol města, malého Františka. Soška nahého chlapce, který sedí na kouli a v rukou drží rybu, k sobě magicky přitahuje zástupy nedočkavých dam. Podle staré legendy totiž stačí jediné pohlazení a do roka otěhotníte. Nevěříte? Přijeďte se přesvědčit sami a možná zjistíte, že nenápadný František opravdu vládne čarovnou silou. Za architekturou můžete vyrazit také do nedalekého Chebu nebo na hrad Seeberg. Krásu okolní přírody vám přiblíží naučná stezka kolem známé sopky Komorní hůrka a především slavná přírodní rezervace SOOS.

Více informací  o Františkových Lázních naleznete zde:

http://lazenske-pobyty.info/lazne-v-cechach/frantiskovy-lazne.html